درباره مادرباره "ویولیکا"، فروشگاه تخصصی خانواده ویولن ایده اولیه شکل­ گیری فروشگاه تخصصی سازهای خانواده ویولن "ویولیکا"، به تجربه کلی ما از خرید در بازار موسیقی ایران برمیگردد. شاید شما هم توجه کرده باشید که در صورتیکه بخواهید راجع به یک سیم یا یک وسیله جانبی مرتبط با ساز خود اطلاعی در اینترنت به دست بیاورید، و یا نظر چند نفر که محصول خاصی را امتحان کرده باشند را بدانید،کار راحتی در پیش نخواهید داشت! و یا حتی خیلی ساده­ تر (!)؛ اینکه مثلا بدانیم که سیم می ویولن، برای خودش مجموعه­ای از انتخابهای خاص و تجربیات جالب را برای نوازندگان و هنرجویان سراسر دنیا به همراه دارد؛ یا اینکه همیشه برای ما سوال بود که چرا قابلیتهای برندهای سیمهای موجود هم بدرستی و به کمال برای مصرف کنندگان شناخته شده نیست.

 ظهور شبکه های اجتماعی و حتی سرویسهای پیامرسان محبوب، با اینکه در تولید محتوا نقش خیلی موثری دارند ولی همیشه یک مشکل دارند. و آن اینکه ممکن است یک سرویس پیامرسان توسط سرویس دیگری از گردونه رقابت خارج شود. نتیجه آنکه حجم زیادی از محتوا که حاصل تلاش جمعی زیادی بوده به یکباره فراموش می­شود. به همین خاطر است که تولید محتوا در انجمنهای اینترنتی مربوط به موسیقی کمتر از مثلا 5 سال پیش است.

نکته دیگر، در دسترس بودن محصولات با کیفیت و متنوع برای همگان در هر کجای کشور عزیزمان بود. گاهی محصولات با کیفیت به طور آنلاین قابل دسترسی هستند، ولی معمولا فروشگاه­های آنلاین حالت تخصصی ندارند و بیشتر فروشگاه عمومی لوازم موسیقی هستند. این یعنی شما که مثلا به دنبال محصول خاصی برای ساز ویولای خود هستید احتمالا چندان امیدی ندارید که در یک وبسایت به بسیاری از آنچه که نیاز دارید برسید.

در این شرایط به نظر میرسید نیاز به فضایی تخصصی برای سازهای خانواده ویولن حس می­شود. فضایی که محصولات به صورت تخصصی و به دقت از میان تعداد زیادی برند و تولید کننده مختلف انتخاب شوند و سعی شود مجموعه­ ای با کیفیت و تا جای ممکن کامل، برای نیازهای خاص متخصصان، نوازندگان و هنرآموزان ایجاد شود. به علاوه این محیط تخصصی امکان ایجاد فضایی برای تبادل نظر مصرف کنندگان از محصولات را در اختیار همه قرار دهد. و محتوای تولید شده به سرنوشت یک نرم­ افزار پیامرسان گره نخورده باشد! در واقع سعی شود خریداری که به دنبال محصول خاصیست، نظر دیگران را راجع به کیفیت، قیمت و نحوه ساخت یک محصول بداند و بهتر انتخاب کند.

 به علاوه ما در ویولیکا نهایت تلاش خود را انجام میدهم تا بتوانیم محتوای مناسب و اصیل راجع به محصولات و به طور کلی موضوعات مربوط به چالشهای خرید آنها را ایجاد کنیم. معتقدیم این یک مسیر طولانی ولی جذاب است. در این میان قطعا خرد جمعی میتواند کیفیت کار را بسیار بالاتر ببرد، چرا که معتقدیم که افرادی که مخاطب ما هستند هر کدام آنقدر خاص هستند که بتوانیم از آنها بیاموزیم. بنابراین نظرات شما را با رویی باز پذیرا خواهیم بود و در واقع از شما خواهش میکنیم که نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای شروع کار وسواس زیادی به خرج دادیم. سعی کرده ­ایم امکان تجربیات جدیدی را در ابتدا از طریق معرفی محصولات جدید، برای شما فراهم کنیم. اما از دید ما این کار هنوز نقایص زیادی دارد و ما در یک مسیر طولانی تلاش میکنیم که همیشه خروجی قویتر و کاملتری از روز قبل ایجاد کنیم؛ البته با لطف شما و بهره­­مند شدن از نظرات شما! J


با آرزوی بهترینها

تیم ویولیکا

 

پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی ویولیکا محفوظ است. @ 2024