کلیفون

کلیفون

چنانچه نوازنده‌ی یکی از سازهای خانواده‌ی ویولن هستید، احتمالاً برایتان پیش آمده است که برای خرید کلیفون با انتخاب‌های متنوعی روبرو شوید. واقعیت این است که نوع کلیفون در کیفیت صدای تولیدی در ویولن بسیار تأثیر گذار است و کلیفون‌های مختلف با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند. از نوع رنگ و مواد به کار رفته در آن‌ها گرفته تا شکل بسته‌بندیشان، هر یک کاربرد متفاوتی دارند.

 به طور کلی کلیفون‌های رنگ روشن سفت‌تر بوده و چسبندگی کمتری دارند و دمای ذوبشان نیز بالاتر است. به همین دلایل برای فصل‌های گرم و هچنین آب و هوای شرجی مناسب‌ترند. در سویی دیگر، کلیفون‌های تیره نرم‌تر بوده و برای مناطق با آب وهوای سرد و خشک ارجحیت دارند. علاوه بر این، به دلیل اصطکاک بیشتر، کلیفون‌های تیره برای سیم‌های بم‌تر مناسب‌ترند (احتمالاً دقت کرده‌اید که کلیفون‌های سازهای باس خانواده‌ی ویولن همگی تیره هستند.)؛ و همین چسبندگی بیشتر سبب می‌شود که کلیفون‌های تیره هنگام آرشه‌کشی کمتر به صورت گرده در هوا پراکنده شوند. هر چند پاک کردنشان از روی ویولن نیز دشوارتر است. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که این موارد قوانینی بسیار کلی هستند و برای کاربرد دقیق‌تر هر کلیفون باید به مشخصات خاص همان کلیفون مراجعه نمود.

کلیفون‌هایی که در ویولیکا عرضه شده‌اند، به سبب کارایی نسبتاً متنوع بوده و بر این باوریم که نیازتان را چه به عنوان هنرجویی جدی و چه به عنوان نوازنده‌ای حرفه‌ای برآورده کرده‌ایم.

 

نمایش:
مرتب کردن براساس:
اصطکاک زیاد و تولید گرده‌ی کم هنگام آرشه‌کشی از ویژگی‌های کلیفون "ویژن ویولا" است. این کلیفون برای ویولا طراحی شده است، اما چنانچه نوازنده‌ی ویولن هست..
1 تومان
کلیفون "ویژن ویولن" از سری ویژه (Premium) کلیفونهای توماستیک است. افزودنیهای خاص در کلیفونهای سری Premium  باعث ایجاد چسبندگی بهتر بین آرشه و سیم..
1 تومان
کلیفون پیتر اینفلد از سری Permium از جدیدترین محصولات کلیفون کمپانی توماستیک است که اصطکاک زیاد و تولید گرده‌ی کم هنگام استفاده، از ویژگی‌ها..
1 تومان
کلیفون توماستیک دومینانت از رزینهای طبیعی و خالص ساخته شده، و به طور خاص برای بهبود عملکرد سیمهای الیاف مصنوعی طراحی شده است (البته این به این معنا نی..
1 تومان
توماستیک-اینفلد
حداقلهایی که یک هنرجوی جدی ویولن و ویولا از کلیفون میخواهد را میتوان در کلیفون یوفون 199 یافت. این کلیفون از صمغ کاج و با قیمت مناسب خود تولید شرکت نا..
1 تومان
کلیفون هیل تیره بدون شک یکی از محبوب ترین کلیفونهای مورد استفاده در دنیا است. فقط کافیست کمی از کلیفون را بر روی موی آرشه استفاده کنید تا ضمن ایجاد صد..
1 تومان
کلیفونهای هیل بدون شک یکی از محبوب ترین کلیفونهای مورد استفاده در دنیا هستند. همانطور که از اسم آن بر می آید، جزو دسته کلیفونهای روشن قرار میگیرد..
1 تومان
در صورتیکه با کلیفونهای معروف هیل آشنا باشید در معرفی کلیفون AB مشکل چندانی نخواهیم داشت! ;-) کلیفون "AB شماره 1" برای ویولن و ویولا از محصولات کمپانی..
1 تومان
ساخته شده با درنظر داشتن سیمهای فلز / رنگ کیک کلیفون: تیره / کیک کلیفون بزرگ: 34 گرم / قرار داده شده روی پارچه برای جلوگیری از چسبیدن ک..
1 تومان
کلیفون ویولنسل هیدرساین AB #2 جزو کلیفونهای تیره قرار میگیرد. فرمول خاص آن توسط امی برچ (Amy Birch) طراحی و ساخته شده است. هیدرساین مدتهاست که به ساخت..
1 تومان
نمايش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی ویولیکا محفوظ است. @ 2024