ارسال رایگان برای سفارش های بالای 700 هزار تومان در سراسر کشور!

کلیفون

کلیفون

چنانچه نوازنده‌ی یکی از سازهای خانواده‌ی ویولن هستید، احتمالاً برایتان پیش آمده است که برای خرید کلیفون با انتخاب‌های متنوعی روبرو شوید. واقعیت این است که نوع کلیفون در کیفیت صدای تولیدی در ویولن بسیار تأثیر گذار است و کلیفون‌های مختلف با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند. از نوع رنگ و مواد به کار رفته در آن‌ها گرفته تا شکل بسته‌بندیشان، هر یک کاربرد متفاوتی دارند.

 به طور کلی کلیفون‌های رنگ روشن سفت‌تر بوده و چسبندگی کمتری دارند و دمای ذوبشان نیز بالاتر است. به همین دلایل برای فصل‌های گرم و هچنین آب و هوای شرجی مناسب‌ترند. در سویی دیگر، کلیفون‌های تیره نرم‌تر بوده و برای مناطق با آب وهوای سرد و خشک ارجحیت دارند. علاوه بر این، به دلیل اصطکاک بیشتر، کلیفون‌های تیره برای سیم‌های بم‌تر مناسب‌ترند (احتمالاً دقت کرده‌اید که کلیفون‌های سازهای باس خانواده‌ی ویولن همگی تیره هستند.)؛ و همین چسبندگی بیشتر سبب می‌شود که کلیفون‌های تیره هنگام آرشه‌کشی کمتر به صورت گرده در هوا پراکنده شوند. هر چند پاک کردنشان از روی ویولن نیز دشوارتر است. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که این موارد قوانینی بسیار کلی هستند و برای کاربرد دقیق‌تر هر کلیفون باید به مشخصات خاص همان کلیفون مراجعه نمود.

کلیفون‌هایی که در ویولیکا عرضه شده‌اند، به سبب کارایی نسبتاً متنوع بوده و بر این باوریم که نیازتان را چه به عنوان هنرجویی جدی و چه به عنوان نوازنده‌ای حرفه‌ای برآورده کرده‌ایم.

 

نمایش:
مرتب کردن براساس:
اصطکاک زیاد و تولید گرده‌ی کم هنگام آرشه‌کشی از ویژگی‌های کلیفون "ویژن ویولا" است. این کلیفون برای ویولا طراحی شده است، اما چنانچه نوازنده‌ی ویولن هست..
589,000 تومان
کلیفون "ویژن ویولن" از سری ویژه (Premium) کلیفونهای توماستیک است. افزودنیهای خاص در کلیفونهای سری Premium  باعث ایجاد چسبندگی بهتر بین آرشه و سیم..
589,000 تومان
کلیفون پیتر اینفلد از سری Permium از جدیدترین محصولات کلیفون کمپانی توماستیک است که اصطکاک زیاد و تولید گرده‌ی کم هنگام استفاده، از ویژگی‌ها..
589,000 تومان 549,000 تومان
کلیفون توماستیک دومینانت از رزینهای طبیعی و خالص ساخته شده، و به طور خاص برای بهبود عملکرد سیمهای الیاف مصنوعی طراحی شده است (البته این به این معنا نی..
279,000 تومان
توماستیک-اینفلد
حداقلهایی که یک هنرجوی جدی ویولن و ویولا از کلیفون میخواهد را میتوان در کلیفون یوفون 199 یافت. این کلیفون از صمغ کاج و با قیمت مناسب خود تولید شرکت نا..
199,000 تومان
کلیفون هیل تیره بدون شک یکی از محبوب ترین کلیفونهای مورد استفاده در دنیا است. فقط کافیست کمی از کلیفون را بر روی موی آرشه استفاده کنید تا ضمن ایجاد صد..
379,000 تومان
کلیفونهای هیل بدون شک یکی از محبوب ترین کلیفونهای مورد استفاده در دنیا هستند. همانطور که از اسم آن بر می آید، جزو دسته کلیفونهای روشن قرار میگیرد..
379,000 تومان
در صورتیکه با کلیفونهای معروف هیل آشنا باشید در معرفی کلیفون AB مشکل چندانی نخواهیم داشت! ;-) کلیفون "AB شماره 1" برای ویولن و ویولا از محصولات کمپانی..
214,900 تومان
ساخته شده با درنظر داشتن سیمهای فلز / رنگ کیک کلیفون: تیره / کیک کلیفون بزرگ: 34 گرم / قرار داده شده روی پارچه برای جلوگیری از چسبیدن ک..
259,000 تومان
کلیفون ویولنسل هیدرساین AB #2 جزو کلیفونهای تیره قرار میگیرد. فرمول خاص آن توسط امی برچ (Amy Birch) طراحی و ساخته شده است. هیدرساین مدتهاست که به ساخت..
214,900 تومان
نمايش 1 تا 11 از 11 (1 صفحه)
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی ویولیکا محفوظ است. @ 2021