ارسال رایگان برای سفارش های بالای 300 هزار تومان در سراسر کشور!

سیم می ویژه برای ویولن

سیم می  ویژه برای ویولن

نوازندگان ویولن بخوبی از اهمیت ( و البته چالش‌های!) انتخاب سیم ویولن آگاهند. گاهی سالیان وقت لازم است تا برای ساز خود به ترکیب ویژه ای از سیمها برسند که خصوصیتهای مختلف صدایی مورد نظرشان را داشته باشند. این ترکیب‌ها همیشه بهترین نیستند، ولی ترکیبی از سیمها که بسیاری از توقعات را برآورده کند خود نعمتیست که نوازنده ویولن بخوبی ارزش آن را میداند.

تنوع سیمها زیاد است، اما نوازندگان معمولا از سیمهای ست طراحی شده شرکتهای مطرح برای سه سیم دو تا چهار ویولن خود استفاده میکنند. سیم "می" البته غالبا در سیمهای ست کمتر توقعات را برآورده میکند؛ بدین معنی که گاهی در حالت دست باز و تعویض آرشه سوت میزند. از آن مهمتر سیمهای می دارای سیم پیچ معمولا صدایی با شفافیت کمتر تولید میکنند و پاسخ کندتری دارند و این ویژگیها برای خیلی از نوازندگان در محدوده صدایی سوپرانو رضایتبخش نیست. بنابراین همیشه تلاش برای یافتن سیم می مناسب چه از طرف ویولنیستها و چه از طرف تولید کننده ها برای ویولن وجود داشته است. جالب این است که خصوصیات آکوستیکی و البته بعضی مسایل تکنیکی باعث میشود که سیمهای با هسته فلز برای سیم می ویولن انتخاب اول باشد. اطلاعات کاملتری راجع به سیمهای "می" را میتوانید در اینجا بیابید.

سیمهای "می" ویژه ارایه شده در این قسمت ترکیبی از سیمهای معروف و نام آشنای گلدبرکات، هیل و سیمهای ویژه توماستیک-اینفلد هستند. بعضی از مدلهای این سیمها مدتهاست مورد استفاده و محبوب ویولنیستها هستند. بعضی از آنها نیز نمونه های جدیدتر هستند که فعالیتهای تحقیق و توسعه مبتنی بر تجربیات سالیان را در پشت سر خود دارند. برای درک بهتر از اینکه احتمالا چه سیم می مناسب نیاز شما است به اینجا رجوع کنید.

ما در ویولیکا به این بخش ویژه میبالیم و معتقدیم که از تجربه سیمهای می ویژه ای که در این قسمت وجود دارد بر روی ساز خود لذت خواهید برد! ;-)

نمایش:
مرتب کردن براساس:
نمايش 1 تا 15 از 18 (2 صفحه)
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی ویولیکا محفوظ است. @ 2018