ارسال رایگان برای سفارش های بالای 700 هزار تومان در سراسر کشور!

سیم ویولن

سیم ویولن

آشنایی با تنوع، بررسی، انتخاب و خرید سیم ویولن همگی از موضوعاتی هستند که ذهن نوازندگان و هنرجویان جدی ویولن را بخود معطوف میکنند. ویولن از جهاتی ساز بسیار پیچیده ایست. همیشه عوامل مختلفی نظیر انتخاب مواد سازنده ساز، ابعاد، هندسه، ضخامتها و توزیع وزنها، روشها و تکنیکهای پیچیده و مفصل ساخت ساز و  وارنیشهای بکار رفته و در یک کلام صنعت بکار رفته در ساز میتواند یک ویولن را سازی کند با ویژگیهای صدایی معمولی یا غیر قابل تحمل یا مطلوب و دلنشین و یا منحصر بفرد. علاوه بر این عوامل تنظیم گاه به گاه یک لوتیر ماهر همیشه مثل نگه داری یک خودرو برای یک ویولن حیاتی است.

با همه این موارد بار زیادی از انتظارات صدا دهی ساز ویولن بر دوش سیمها بوده و هست. طبیعیست که قدمت فن آوری سیم به قدمت خود ساز است. در مورد سازهای زهی آرشه ای با توجه به اینکه اصطکاک آرشه میبایست در سیم و در نتیجه کل اجزای مرتبط ساز ارتعاش ایجاد کند موضوع همیشه دارای چالشهای زیادی بوده است. سیمها مسیری طولانی از فن آوریهای ساخت از روده گوسفند تا سیمهای فلز تا سیمهای با الیاف مصنوعی و استفاده از سیم پیچها و پوششهای مختلف و البته مواردی که در بررسی ظاهری دیده نمیشوند را طی کرده است.

در بخش سیم ویولن سعی میکنیم برای هر محصول اطلاعات اولیه ای (ولی در عین حال تا جای ممکن متنوع و مفصل) که برای بررسی و انتخاب سیمهای ست و یا تکی و یا سیمهای ویژه نیاز است در دسترس شما قرار دهیم. به علاوه ما در ویولیکا معتقدیم که مبحث بررسی، انتخاب و خرید سیم ویولن برای خودش دنیایی است و خود ما همیشه در حال دریافت و تجربه های جدید هستیم. بنابراین نهایت خرسندی ما خواهد بود اگر شما هم تجربیات خود را در این زمینه با ما و دوستان خود به اشتراک بگذارید و ما را در هدف خود که ایجاد یک تجربه جمعی مفید برای بررسی، انتخاب و خرید برای همه دوستداران و نوازندگان ویولن است، یاری کنید.

جستجوی دقیق تر
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی ویولیکا محفوظ است. @ 2022