موی آرشه نریان سیبریایی- 90 سانتی متر

مدل کالا: ویولیکا
موجودی: ناموجود

گزینه های موجود

1 تومان
-+
 

یک سوال در مورد این کالا بپرسید

مایل به انتشار این سوال نمی باشم


  • موی نریان سیبری /
  • بدون استفاده از سفید کننده در فرآیند تولید /
  • 90 سانتیمتر /
  • فرآیند انتخاب، شستشو و تمیز کردن، تفکیک ( از نظر سلامت مو، قطر، استحکام، قابلیت کشسانی، یکنواختی و طول) به دقت در آن طی شده است. /
  • تعداد تقریبی مو در یک گرم: 29 عدد /


موی آرشه اغلب از اسبهای مناطق سردسیر تهیه میشوند. موی اسب سیبری همیشه یکی از گزینه های جالب برای استفاده در آرشه بوده است. این مو ساختار ضخیمتری از نمونه های مغولی دارد. از این جهت میتوان به عنوان یک قاعده تقریبی، موی سیبری صدای ساز را گرمتر میکند و موی مغولی روشنتر. به علاوه به علت قطر بیشتر، موی سیبری بیشتر مورد توجه ویولا نوازان و نوازندگان ویولنسل است.  البته باید در نظر داشت که پارامترهای مختلف دیگر و سلیقه در این مورد موثر است.

در زمینه انتخاب مو برای آرشه، موی اسب نریان به علت تمیزتر بودن و داشتن ساختار محکمتر، موی مرغوبتری از نمونه مادیان آن است.

برای آنکه  مو در نهایت گزینه قابل قبولی برای استفاده در آرشه باشد کارهای زیادی باید بر روی آن انجام شود. فرآیند انتخاب، شستشو و تمیز کردن، تفکیک ( از نظر سلامت مو، قطر، استحکام، قابلیت کشسانی، یکنواختی و طول) بسیار دقیق و طولانی است. بنابراین مویی که شامل بهترین ویژگیها باشد میبایستی مراحل مختلف و کنترلهای زیادی را پشت سر گذاشته باشد.  از این رو، زمانی که با نمونه های ارزان قیمت موی آرشه رو به رو میشوید، همیشه به خاطر داشته باشید که احتمالا جایی از انتخاب تا فرآیند تولید آن موی خاص دارای کاستیهایی بوده و طبیعیست که تنها پس از تلاش زیاد در انتخاب، شستشو و تمیز کردن، تفکیک و کنترل است که میتوان به موی مناسب استفاده در آرشه رسید.

در پروسه تولید مو نباید از سفید کننده ها استفاده شده باشد. این کار بسیاری از ویژگیهای خوب مو را که در نهایت به دنبال آن هستیم از بین میبرد. بنابراین موهایی که در تولید آنها از سفید کننده استفاده نشده است به طور طبیعی کمی تغییر رنگ از سفید تا استخوانی و زرد دارند.

در انتخاب وزن دسته مو توجه داشته باشید که این به طور مشخص به وضعیت چوب آرشه برمیگردد. آرشه با چوب قویتر عموما به موی بیشتری نیاز دارد. البته سبک موسیقی هم میتواند در این انتخاب مهم باشد. پیشنهاد میشود برای آرشه ویولن در صورتیکه مطمئن نیستید گزینه 6 گرم را انتخاب کنید، تا اطمینان داشته باشید که با کمبود در حین فرآیند تعویض مو مواجه نمیشوید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی ویولیکا محفوظ است. @ 2024