سیم ویولن اینفلد آبی و اینفلد قرمز

سیم ویولن  اینفلد آبی و اینفلد قرمز

اینفلد قرمز

سیم اینفلد قرمز صدایی گرم و غنی از اورتن تولید می‌کند. بالانس صدایی مناسب بین سیم‌های مختلف از مشخصات بارز این سیم است. از آنجا که اینفلد قرمز صدایی گرم و تیره تولید می‌کند، ترکیب آن بر روی ویولن با اینفلد آبی (که صدایی درخشان‌تر دارد) بسیار مورد توجه نوازندگان است. نکته‌ی قابل توجه تنش برابر هر دو نوع سیم است که همین موضوع باعث شده است این دو به راحتی با یکدیگر قابل ترکیب کردن باشند. شایان ذکر است که روکش سیم "می" اینفلد قرمز از جنس طلاست و برد صدایی در کنار گرمای آن بسیار چشمگیر است.

اینفلد آبی

اینفلد آبی را به لحاظ جنس صدای تولیدی به نوعی می‌توان نقطه‌ی مقابل اینفلد قرمز در نظر گرفت. این سیم صدایی درخشان تولید می‌کند و برای سازهایی که صدایی تیره دارند، انتخاب مناسبی خواهد بود. هسته‌ی سیم‌های این ست همانند اینفلد قرمز از جنس کامپوزیت است (البته به جز سیم "می")  که از این لحاظ منحصر به فرد می‌باشند. این دو سیم به خوبی با یکدیگر همخوانی دارند و برای برقراری تعادل صوت تولیدی به لحاظ گرمی و درخشان بودن، ترکیب این دو پرکاربرد است.


شخصی سازی صدا توسط ترکیب کردن! : در واقع ایده اصلی معرفی دو ست سیم اینفلد آبی و قرمز،  امکان ترکیب کردن سیمهای تکی این دو ست بر روی یک ویولن است. با توجه به یکسان بودن کشش سیمهای مشابه از دو ست این ترکیب به خوبی انجام میشود. اگر مثلا ساز شما در محدوده سیمهای "ر" و "سل" شخصیت صدایی تیره نسبت به سیمهای "لا" و "می" دارد، میتوانید برای درخشان تر کردن صدای این دو سیم و بالانس کردن رنگ صدا در کل محدوده صوتی ساز، از سیمهای "ر" و "سل" اینفلد آبی در کنار "لا" و "می" اینفلد قرمز استفاده کنید. برای سایر موقعیتها نیز میتوان از این ایده استفاده کرد.

نمایش:
مرتب کردن براساس:
نمايش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی ویولیکا محفوظ است. @ 2024