سیم ویولن پروتوس

سیم ویولن پروتوس

اگر بخواهیم درباره ی سیم پروتوس صحبت کنیم باید در ابتدا از روبی لاکاتوس بگوییم. روبی لاکاتوس (Roby Lakatos) نوازنده ویولن معروف مجار  از سیم پروتوس استفاده میکرده و آن را توصیه کرده است. سبک نوازندگی وی المانهای موسیقی کلاسیک، موسیقی جیپسی (که تمهای آن در موسیقی اروپای شرقی از جمله مجارستان  و رومانی دیده میشود) و جاز را در کنار هم دارد.

روبی لاکاتوس، نوازنده برجسته مجار


سیم ویولن پروتوس محصولی از شرکت اپتیما، یک سیم با هسته یکپارچه فلز است. به جز سیم می تمام سیمهای آن با سیم پیچی تخت از جنس نیکل خالص پوشیده شده است. سیمها پولیش شده اند. سیم می این ست از جنس آلیاژ کروم استیل و بدون پوشش است (از این جهت شخصیتی شبیه به سیم معروف می گلدبرکات دارد). کشش سیم در بین سیمهای فلز متوسط است. مجموع شرایط کشش سیمها و روکش نیکل پولیش شده راحتی دست چپ را به همراه دارد. پوشش نیکل به علاوه عمر کاری سیم را بالا میبرد. به علاوه پوشش پولیش خورده نیکل تغییر پوزیسیونها را راحت میکند.

 سیم پروتوس در میان سیمهای فلز دارای صدایی گرم است. سیم جدید ممکن است در ابتدا طنینی فلزمانند داشته باشد. این حالت بعد از چند ساعت نوازندگی از بین میرود و نتیجه صدایی گرم خواهد بود. حجم صدای سیم بالاست بدون آنکه طنین فلزگونه سیمهای فلز ارزان قیمت را داشته باشد. از دیگر ویژگیهای این سیم میتوان به عمر بالا، ثبات کوک خوب، پاسخ دهی سریع اشاره کرد.

نمایش:
مرتب کردن براساس:
نمايش 1 تا 1 از 1 (1 صفحه)
پشتیبانی و توسعه: اپن کارت فارسی
کلیه حقوق نزد فروشگاه اینترنتی ویولیکا محفوظ است. @ 2024